Poprawienie błędów

To, że pojawiają się w naszych czynnościach jakieś błędy jest całkowicie normalne. Warto więc wiedzieć jak można sobie z takimi błędami poradzić czy popełnimy je pisząc jakiś dokument. Gumki do wycierania - Obecnie mamy dostępne różnorakie gumki do wycierania. Zróżnicowane są barwy, kształty, jednak zadanie zawsze będzie takie samo. Chodzi o wycieranie ołówka, którym coś napisaliśmy i teraz nie chcemy, by ten napis czy rysunek był widoczny. Zasadniczo gumka przeznaczona jest do usuwania napisów ołówkami. Jednak trzeba zauważyć, że przy miękkich ołówkach będzie trzeba zastosować specjalną gumkę z kauczuku syntetycznego, ponieważ tylko ona zagwarantuje nam skuteczne usunięcie napisu. Trzeba pamiętać, że obecnie mamy także takie długopisy, które da się wycierać specjalnie przygotowaną gumką, ale nie jest to jeszcze rozpowszechnione rozwiązanie.

Korektory - To kolejne rozwiązanie, które przygotowane zostało już pod kątem tekstu pisanego długopisem. Chodzi również o takie rozwiązanie, które nie będzie naruszało struktury podłoża. Dlatego w korektorach po prostu napis będzie zamalowany na biało. Korektory w płynie Przygotowywane w małych buteleczka z pędzelkiem, który podobny będzie do tego do malowania paznokcie. Najczęściej przeznaczone są do tego, by korygować błędy na większej powierzchni. Zaletą jest tutaj stosunkowo niska cena a także skuteczność. Wykonywane są na bazie rozpuszczalnika raczej z rzadką konsystencją. Niektóre mają formę ekologiczną i wtedy przygotowywane są na bazie wody, ale raczej zdecydowanie gorzej się sprawdzają niż te, które przygotowywane są na bazie rozpuszczalnika. Korektory w pisaku  - To rozwiązanie, które pozwala korygować w sposób precyzyjny jakieś małe błędy, gdy chce się zachować linie. Dlatego mamy tutaj cienką końcówkę, która pozwoli korygować dokładnie po linii pisania i taka forma okazuje się być bardzo praktyczną. Wśród pisaka znajduje się kulka, która gwarantuje, że znajdujący się tam płyn do korekcji nie będzie zasychał.

Korektory w taśmie - To ciekawe rozwiązanie, które wykorzystywane jest chętnie między innymi dlatego, że nie trzeba długo czekać aż korektor nam zaschnie. Wystarczy zastosować białą taśmę, która przyklei się do napisu i go zakryje. Taśmy umieszczone są dodatkowo w specjalnych plastikowych obudowach a to sprawia, że można wygodnie z nich korzystać. Mamy taki kształt, który sprawi, że ich nakładanie jest bardzo proste. Gdy chodzi o różnice to mamy różnych producentów, dlatego taśma może mieć różną długość w zależności od firmy a co dodatkowo ważne różna będzie także jej szerokość. Najczęściej jednak są produkty, które mają od 4 do 8 mm. Jeśli chodzi o długości to warto wybrać dłuższy korektor, tak by mógł nam dłużej służyć. Można także wybrać nowoczesną obudowę, w której będzie można tylko zmieniać wkład korektora.

Autor

Jacek Hudkowski

Projektant nowych rozwiązań zapięć do segregatorów - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków