Teczki

Chyba każdy z nas używał kiedyś różnego rodzaju teczek. Dlatego wiemy, że w sklepach znajduje się wiele różnorakich propozycji. Trudno tak naprawdę powiedzieć jednoznacznie o tym jakie teczki są najlepsze. Najczęściej wykorzystuje się różne z nich, ponieważ różne ma się oczekiwania i potrzeby, które muszą być brane pod uwagę. Materiał i kolorystyka Najtańsze są oczywiście teczki z białego kartonu, które mają gramaturę 250 g/m2. To wygodne rozwiązanie ze sznurkami do związania bądź też kawałkiem gumy do spięcia. Taka teczka jest najbardziej popularna i najchętniej wykorzystywana.

Niektórzy wybierają takie wzmocnione z większą gramaturą albo specjalnym laminatem, ponieważ dzięki temu teczka ma się charakteryzować większą wytrzymałością i ma nam przez dłuższy okres czasu dobrze służyć. Takie wzmocnione kartonowe teczki także są bardzo popularne. Oczywiście są one nieprzeźroczyste inaczej niż teczki wykonywane z tworzyw sztucznych, które mogą być przeźroczyste. Jeśli chodzi o tekturowe teczki laminowane to coraz częściej przygotowywane są w różnych kolorach, co cieszy się zainteresowaniem, ponieważ dzięki temu można kolorami uporządkować swoje dokumenty.

Sposoby zamknięcia i zabezpieczenia zawartości: Teczki wiązane. To tradycyjne teczki kartonowe, które mają specjalne taśmy pozwalające na związanie, tak by zawartość, była odpowiednio zabezpieczona. Teczki na gumkę. Teczka na gumkę to zawsze klasyczne rozwiązanie, które dobrze się sprawdza. Najbardziej popularne to takie, gdy gumka jest naciągnięta po całej wysokości. Inne rozwiązanie to gumki, które naciągane są wyłącznie na rogi. Wtedy można zajrzeć łatwiej do takiej teczki, jeśli zdejmie się gumkę z jednego rogu. To wygodne rozwiązanie, by sprawdzić co znajduje się w środku. Czasami także stosuje się zamknięcie na specjalnych haczykach, gdzie zaczepia się naciąganą gumkę. To również gwarantuje skuteczną ochronę zawartości w teczce. Teczki zamykane na rzep Teczki wykonywane z tektury, które są większego rozmiaru oraz takie z plastiku czasami mają zapinanie na rzepy, co również jest praktyczne i wygodne. 

Teczki zamykane na suwak. To oczywiście wygodne rozwiązanie, ponieważ dokumenty takie można spokojnie przechowywać. Nadają się do przechowywania również innych elementów bez obaw o wypadanie. Teczki zamykane na zatrzaski Dzięki różnorakim zatrzaskom teczka może zagwarantować dobre przechowywanie dokumentów bez obaw o wypadanie.

Rozmiary teczek biurowych Rozmiary.  Najliczniejsze są oczywiście teczki w rozmiarze A4,ponieważ jest to najczęściej wykorzystywany format, jeśli chodzi o dokumenty, dlatego nie ma się co dziwić, że także teczek w takim rozmiarze będzie najwięcej. Różnią się one nieznacznie kilkoma milimetrami, niektóre są tak przygotowywane, by dało się tam spokojnie włożyć kartkę w koszulce, co na pewno będzie praktyczną formą, ponieważ z koszulką ten rozmiar A4 nieco się zwiększy.

Autor

Agnieszka Nowak

Szefowa działu produkcji segregatorów - Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków