Rzecz o notesach samoprzylepnych

Z bloczków samoprzylepnych chyba każdy z nas kiedyś korzystał, dlatego wiemy jak one działają. Najczęściej spotykane to oczywiście takie, które mają 100 żółtych karteczek, które mają formę kwadratu a górna krawędź smarowana jest klejem, dzięki czemu można z niej wielokrotnie korzystać bez zostawiania śladu na innych powierzchniach. Będzie można coś zanotować i powiesić taką karteczkę w miejscu, gdzie informacja będzie istotna. W każdej chwili taką karteczkę można przenosić z miejsca na miejsce co zwiększa uniwersalność takiego rozwiązania. Jest to bardzo praktyczna i wygodna dla użytkownika forma.

Po raz pierwszy takie bloczki pojawiły się już w latach 80-tych minionego wieku i szybko stały się popularne i mocno się rozwinęły. Obecnie mamy je w różnych rozmiarach i kolorach. Tradycyjne rozmiary to: - 38 x 51 mm - 51 x 76 mm - 76 x 76 mm - 76 x 127 mm - 76 x 102 mm Można znaleźć bloczki z gładkimi kartkami oraz takie kratkowane czy liniowane. Wszystko zależy od producenta oraz tego jakie jest zapotrzebowanie klientów oraz jak dane bloczki będą oni wykorzystywać. Znajdziemy bloczki w masie różnych kolorów. Między innymi przygotowywane są kartki: w kolorach kwiatowych, miętowych, mineralnych o różnych rozmiarach. Mamy także kwadratowe kostki, które mają w sobie różne kolory kartek.

Tradycyjne żółte mini kostki. W sprzedaży znajdą się także bloczki XL gładkie i w linie 100 x 100 (a ściśle 98 x 98 mm) a nawet specjalne bloczki w różnych kształtach oraz bloczki ekologiczne. Cały czas oferty producentów się rozwijają i pojawiają się co rusz nowe propozycje, które są ciągle zmieniane. Mamy także specjalne bloczki z nowoczesnym klejem, które mają trzymać się trudnej powierzchni. Chodzi o to, by taka kartka mogła sobie poradzić nawet w trudniejszych warunkach. Najważniejsze dla producentów będzie odpowiedzieć na oczekiwania klientów a te jak się okazuje są naprawdę różne i tutaj musimy zwrócić uwagę na to, że karteczki samoprzylepne są jednym z najczęściej wykorzystywanych biurowych dodatków.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków