Trwałość połączenia

Klej w biurze na pewno jest ważnym biurowym dodatkiem, który może być w różnych przypadkach wykorzystywany. Najczęściej oczywiście skleja się papier, ale nawet przy takim łączeniu warto wiedzieć jaki klej wybierać, by osiągnąć najlepszy efekt. Mamy obecnie różne propozycje, które pozwolą nam na skuteczne klejenie dwóch elementów ze sobą. Najważniejsze to oczywiście wybrać klej w stosunku do oczekiwań jakie posiadamy. Na pewno do niezbyt trwałego łączenia można zastosować poza klejem także żelki klejowe na taśmach.

Podział klejów biurowych ze względu na aplikowanie: Kleje w tubie -  Ostatnio coraz mniej popularny przede wszystkim dlatego, że inne kleje są praktyczniejsze w ramach wykorzystywania. Kleje w sztyfcie - To prawdopodobnie najbardziej popularny klej wprowadzony przez firmę Henkel, która w ten sposób stała się marką znaną na całym świecie. Sztyft charakteryzuje się tym, że jest bardzo wygodny w wykorzystywaniu a także charakteryzuje się dobrymi właściwościami i dobrze łączy ze sobą elementy papierowe.

Oferowane w różnych rozmiarach, dlatego zawsze można dopasować klej do własnych potrzeb. Kleje na taśmie - To specjalne korektory taśmowe, które będą pozwalały na łatwe nanoszenie oraz to, że warstwa kleju dzięki temu będzie równomierna. Klej w płynie  - To wygodne rozwiązanie, ponieważ mamy przeźroczysty dozownik i można cały czas kontrolować ile jeszcze mamy kleju. Można używać tutaj specjalnej końcówki, która ma formę pędzelka i dzięki temu będzie można rozprowadzać dobrze klej. W taki sposób można sobie zapewnić, że będzie precyzja nanoszenia i to sprawi, że połączenie dwóch elementów stanie się skuteczniejsze. Czasami dozowanie jest przez rolkę albo gąbczastą końcówkę.

Kleje w aerozolu - To komfortowe rozwiązanie, które sprawdza się bardzo dobrze w momencie, gdy chce się pokryć klejem większe powierzchnie. Mamy obecnie kilka różnych firm, które wprowadziły takie rozwiązanie do oferty. Sprawdzą się dobrze, gdy chce się klejem pokrywać większe powierzchnie i nie ma się czasu smarować wszystkiego zwykłym klejem w płynie. Tutaj w formie aerozolu będzie można wszystko dużo szybciej realizować.

Autor

Jacek Hudkowski

Projektant nowych rozwiązań zapięć do segregatorów - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków