Co menedżer powinien wiedzieć o różnorodności

Obecnie słyszymy wiele o różnorodności w miejscu pracy, ale jako menedżer musisz wiedzieć, dlaczego jest to tak ważny termin.

Różnorodność nie polega na zaznaczaniu pól wyboru. Nie chodzi o to, by upewnić się, że Twoja firma spełnia wymogi różnorodności i może podnieść ręce do góry i powiedzieć, że wszystko robi dobrze. Chodzi o świadomość, że posiadanie zróżnicowanych pracowników przynosi korzyści wszystkim, w tym firmie.

Czy słyszałeś kiedyś o komorze echa?

Jeśli nie masz różnorodności w swoich sesjach roboczych, to właśnie to będzie się działo wokół mebli w sali konferencyjnej.

Komora echa to sytuacja, w której wszyscy myślą w ten sam sposób i mają te same pomysły. Nie oznacza to, że wszyscy w twoim biurze są klonami siebie nawzajem, ale jeśli wszyscy pochodzą z tego samego środowiska, mają ten sam poziom doświadczenia, ten sam poziom wykształcenia, ludzie będą mieli tendencję do myślenia w mniej więcej ten sam sposób. Nie ma różnicy, jeśli chodzi o to, czego doświadczyli w życiu.

To co się wtedy dzieje to brak kreatywnych pomysłów i te same stare sugestie raz po raz. To nie pomoże Ci przechytrzyć konkurencji, prawda?

Kiedy jednak wprowadzasz do sesji współpracy nowych pracowników, ludzi o różnym pochodzeniu i doświadczeniach, otwierasz się na nowe pomysły i kreatywne myślenie. Te pomysły i sugestie mogą być prawdziwymi "game changerami" i mogą stanowić różnicę między utrzymaniem się na prostej drodze a byciem prawdziwą siłą napędową w swojej branży, wykraczającą poza to, co robi konkurencja.

Różnorodność zmusza również obecnych pracowników do myślenia w inny sposób i otwiera wszystkich na nowe możliwości i punkty widzenia. Żadna z tych rzeczy nie jest zła - to bardzo pozytywna rzecz!

Jeśli więc uważałeś, że różnorodność to tylko coś, co trzeba odhaczyć na liście rzeczy do zrobienia, czas pomyśleć o tym jeszcze raz.

Autor

Jacek Hudkowski

Projektant nowych rozwiązań zapięć do segregatorów - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków