Dlaczego różnorodność i integracja mają znaczenie?

W dzisiejszych czasach słyszymy wiele buzz words w biznesie. Niektóre z nich są użyteczne, inne odchodzą na dalszy plan. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat prawdopodobnie słyszałeś wiele o różnorodności i integracji.

Czym więc są i dlaczego mają znaczenie?

Te dwa terminy są często mylone, ale są to subtelne różnice. Różnorodność oznacza posiadanie pracowników składających się z osób z różnych środowisk, o różnym pochodzeniu etnicznym, różnej orientacji seksualnej, różnej płci, różnej religii - lista jest długa. Pomaga to zwiększyć wysiłki związane ze współpracą w firmie, ponieważ nie narażasz się na stary problem z komorą echa. Ludzie z różnych środowisk widzą rzeczy inaczej i wnoszą nowe pomysły do stołu.

Oczywiście, nie oznacza to, że należy zatrudnić kogoś tylko po to, aby być różnorodnym. Należy upewnić się, że rekrutacja nadal koncentruje się na umiejętnościach i doświadczeniu, ale także ma na uwadze, aby nie zatrudniać zawsze tego samego "typu" osoby.

A co z integracją? Inkluzywność oznacza, że każdy w miejscu pracy jest traktowany dokładnie tak samo i ma takie same możliwości, niezależnie od tak zwanej różnicy. Na przykład, osoba niepełnosprawna otrzymuje takie same możliwości jak osoba, która nie jest niepełnosprawna. Kobieta ma takie same możliwości jak mężczyzna itd.

Dlaczego te rzeczy mają znaczenie?

Ponieważ mają one znaczenie dla ludzi i społeczeństwa, więc powinny mieć znaczenie dla Ciebie jako menedżera. Każdy ma prawo być akceptowany za to, kim jest i co potrafi. Skąd pochodzisz, jak wyglądasz, w co wierzysz, kogo kochasz - te rzeczy nie mają wpływu na to, czy możesz wykonywać pracę i robić to dobrze. Wszystko sprowadza się do ludzkiej przyzwoitości.

Jednakże skupianie się na różnorodności i integracji jest również korzystne dla biznesu, ponieważ pomaga przyciągać nowe talenty i zapewnia wysokie morale w miejscu pracy. Nie chcesz, aby ludzie siedzący przy biurkach czuli się pominięci i martwili się dlaczego. To nie wpłynie dobrze na produktywność.

Tak więc, oba te buzz terminy nie są nigdzie w najbliższym czasie, i nie powinny. Są one istotne dla biznesu i szczęścia pracowników w ogóle.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków