W jaki sposób Breakout Space wpływa korzystnie na projekt Twojego biura?

Projektowanie biura jest pełne różnych zwrotów akcji. Myślisz, że wiesz dokładnie, co trzeba zrobić, aby stworzyć wysokiej jakości biuro, ale gdy zaczynasz przyglądać się różnym meblom biurowym i elementom, które faktycznie tworzą produktywne i wygodne biuro, widzisz, że jest tego znacznie więcej.

Wiele osób skupia się na krzesłach biurowych, kolorze ścian i miejscu ustawienia mebli, ale co z dodatkowymi elementami, które mogą wynieść Twoje biuro na wyższy poziom?

Jednym z nich jest breakout space.

Co to jest breakout space?

Przestrzeń do odpoczynku to obszar oddzielony od głównego biura, który umożliwia pracownikom szybkie wyjście, regularną przerwę lub służy jako miejsce, do którego pracownicy mogą się udać, gdy muszą współpracować nad konkretnym tematem.

Jeśli masz duże biuro na otwartym planie, Twoja przestrzeń breakout może być usytuowana z jednej strony, z tyłu lub poza samym biurem. Możesz oddzielić ten obszar za pomocą przegródek biurowych, ekranów lub po prostu umieścić go wystarczająco daleko od biurek, aby nie powodować hałasu dla tych, którzy koncentrują się i ciężko pracują.

Miejsce na przerwę jest ważne na wielu różnych poziomach. Wszyscy wiemy, że przerwy są ważne, ale czasami po prostu nie ma możliwości wyjścia na zewnątrz na spacer; może pada deszcz lub pada śnieg! Być może po prostu potrzebujesz oderwać się od swojego krzesła na kilka minut, ponieważ czujesz się zestresowany i zaczynasz czuć się przytłoczony. Po prostu usiądź w osobnej przestrzeni z filiżanką kawy lub napojem wodnym na pięć minut może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby wrócić do biurka i mieć produktywną resztę dnia.

Jeśli masz zwinne miejsce pracy, prawdopodobnie masz już na miejscu przestrzeń do odpoczynku. Jeśli nie, czas rozważyć tę elastyczną i bardzo korzystną przestrzeń.

Jak należy zaprojektować przestrzeń do odpoczynku?

Oczywiście przestrzeń musi pasować do tożsamości marki, aby nie dezorientować nikogo, kto do niej wejdzie. Jednak przestrzeń do przerw powinna być urządzona w nieco inny sposób niż reszta biura. Jest to przestrzeń, która jest wielofunkcyjna; nie tylko służy do odpoczynku i relaksu, ale także do współpracy i kreatywności. Mając to na uwadze, spójrz w kierunku wygodnych krzeseł i być może nawet beanbags lub bean cubes. Istnieje wiele możliwości wyboru mebli na przerwę, wystarczy zaprojektować obszar, który będzie pasował do rachunku.

To świetny pomysł, aby porozmawiać z pracownikami i zapytać, co chcieliby zobaczyć. Będą korzystać z tej przestrzeni na bieżąco, więc będą mieli opinie, które mogą zwiększyć wykorzystanie go i pomóc stworzyć bardziej produktywne i szczęśliwsze biuro w ogóle.

Oczywiście, kiedy pytasz o opinie, musisz wziąć je na pokład, jeśli to tylko możliwe. Nie odrzucaj pomysłu, jeśli uważasz, że może się sprawdzić. Zaangażowanie pracowników w proces decyzyjny dotyczący projektowania strefy przyłożenia może również pomóc w podniesieniu morale, ponieważ pokazuje, że cenisz ich myśli i pomysły.

Większość przestrzeni do odpoczynku jest kolorowa i innowacyjna. Patrzą raczej w kierunku komfortu niż elegancji, ale powinny mieć również profesjonalny i schludny sposób o nich. Twoja przestrzeń do odpoczynku jest nadal częścią biura i ludzie, którzy przychodzą do tej przestrzeni będą używać tego obszaru do tworzenia ich pierwsze wrażenie o tobie. Jak w przypadku każdego elementu projektu biura, musi być wysokiej jakości i musi być czysty i schludny przez cały czas.

Autor

Jacek Hudkowski

Projektant nowych rozwiązań zapięć do segregatorów - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków