5 zasad projektowania biura dla całkowitej produktywności

Projektując biuro, trzeba myśleć o kilku różnych rzeczach jednocześnie.

Jeśli chcesz, aby biuro miało jak najlepszy klimat, było wygodne i ułatwiało życie pracownikom w ich codziennej pracy, musisz odrobić pracę domową z dużym wyprzedzeniem. Nie sprowadza się to tylko do tego, jak udekorujesz biuro i gdzie umieścisz meble biurowe, ale chodzi również o to, jak bardzo jest ono funkcjonalne, a w rezultacie, jak bardzo produktywne.

Te decyzje są integralnie związane z przyszłością Twojej firmy.

Możesz myśleć, że inne decyzje są ważniejsze, ale to nie jest coś, czego powinieneś unikać. Czyniąc swoje współczesne środowisko biurowe bardziej produktywnym, zwiększasz morale, zapewniasz klientom najlepszą możliwą obsługę, a w rezultacie Twoje zyski rosną.

Nie ma żadnych minusów!

Oczywiście, musisz znać główne punkty do rozważenia podczas przeprojektowywania biura, a może projektowania od podstaw. Oto 5 zasad, do których należy się stosować, pozwalających na całkowitą produktywność w nowej przestrzeni biurowej.

Rozważ strefy pracy

Jeśli nie słyszałeś o zwinnym miejscu pracy, to najwyższy czas, abyś zrobił trochę badań. Jest to zasadniczo biuro, które ma różne strefy w obrębie, a nacisk kładziony jest na zadanie, które musi być wykonane. Pracownicy pracują w tej części biura, która pozwala im wykonać zadanie najlepiej jak potrafią. Na przykład, jeśli zadanie wymaga burzy mózgów i pracy zespołowej z innymi kolegami, będą pracować w strefie współpracy. Jeśli zadanie wymaga cichej i spokojnej pracy, będą siedzieć w kabinach biurowych lub w strefie ciszy.

Ten rodzaj projektowania biura jest idealny do zapewnienia najlepszej jakości wyników zadania, a zatem zwiększa ogólną produktywność pracowników.

Rozmieść biurka

Po zamknięciu zakładu przez koronawirusa i w miarę jak firmy zaczynają się ponownie otwierać, musimy zachować społeczny dystans między biurkami biurowymi. Jednakże, nawet biorąc pod uwagę przepisy Covid-19, biurka i krzesła powinny być odpowiednio rozstawione. Nikt nie chce siedzieć zbyt blisko kogoś w normalnych warunkach. rzeczy, ponieważ takie naruszenie przestrzeni osobistej ma ogromny wpływ na skupienie i koncentrację.

Pozwól na łatwy dostęp do przerw

Projektując biuro upewnij się, że pracownicy mogą łatwo wejść i wyjść z biura oraz udać się do miejsc, w których spędzają czas, takich jak przestrzenie do odpoczynku lub na zewnątrz. Dzięki temu każdy będzie miał zapewnioną przestrzeń, której potrzebuje, a ludzie będą zachęcani do robienia przerw. Pamiętaj, że robienie przerw zwiększa produktywność, ponieważ poprawia skupienie i koncentrację. Jeśli dotarcie do stref przerw jest zbyt trudne lub nie są to przyjemne miejsca, pracownicy częściej pozostają przy swoich biurkach, co przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Upewnij się, że przechowywanie jest dostępne, ale nie przeszkadza w pracy

Rozwiązania do przechowywania w biurze muszą być obfite, aby zapewnić, że biuro pozostaje uporządkowane i niezagracone, jednak posiadanie zbyt dużej ilości przechowywania również stwarza zagrożenie. Upewnij się, że szafki do przechowywania są łatwo dostępne, ale że są z drogi regularnej przestrzeni roboczej. Nie trzeba mówić, że przechowywanie powinno być zabezpieczone, zorganizowane w łatwy do użycia sposób, i że powinno być regularnie czyszczone, zgodnie z przepisami dotyczącymi czasu przechowywania pewnych rodzajów dokumentacji.

Trzymaj sprzęt elektryczny z dala od biurek

Jeśli zamierzasz umieścić na biurkach indywidualne drukarki, musisz pomyśleć o efekcie hałasu. Jeśli jednak zamierzasz mieć drukarki i inny sprzęt scentralizowany, musisz mieć pewność, że są one łatwo dostępne, ale nie umieszczone gdzieś, gdzie ciepło i hałas będą stanowić problem dla biurek wokół nich.

Stosując się do tych pięciu zasad projektowania biura, można zapewnić, że pracownicy są szczęśliwi, a wydajność jest wysoka w wyniku.

Autor

Agnieszka Nowak

Szefowa działu produkcji segregatorów - Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków