4 Meble Umieszczenie No-No's do uniknięcia za wszelką cenę

Jeśli chcesz zaprojektować produktywne, wygodne i atrakcyjne biuro, musisz pomyśleć o kilku różnych elementach, które tworzą całość.

Musisz rozważyć wystrój, oświetlenie, podłogi, wentylację, ogrzewanie, itp., ale musisz także pomyśleć o wyborach mebli biurowych i gdzie zamierzasz umieścić swoje meble biurowe też.

Ogólny projekt biura ma ogromny wpływ na morale, co bezpośrednio łączy się z produktywnością. Jeśli biuro jest źle zaprojektowane, będzie to dość straszne miejsce do pracy i nie można oczekiwać, że pracownicy będą szczęśliwi w tej sytuacji! W rezultacie, znajdziesz więcej błędów występujących, stres rośnie, wydajność zanurza się i jako bezpośredni wynik, zyski spadnie też.

Wybór miejsca ustawienia mebli biurowych ma ogromny wpływ na to, czy biuro jest wygodne, bezpieczne i produktywne. Jest to jeden z najszybszych sposobów na zwiększenie produktywności pracowników - szybko się przemieszczaj!

Jeśli chcesz zwiększyć produktywność swojego biura i ogólny projekt, upewnij się, że unikasz tych mebli biurowych no nos.

Biurka stojące przodem do drzwi lub tyłem do drzwi

To nie jest dobry pomysł, aby mieć biurka bezpośrednio naprzeciwko drzwi, chyba że jesteś w obszarze recepcji. Jest to również bardzo zły pomysł, aby mieć je tak, że pracownicy mają swoje plecy do drzwi. Jeśli gość wchodzi do biura, a pracownicy stoją plecami do drzwi, możliwe, że tego nie zauważą i w rezultacie gość będzie stał czekając - to nie jest profesjonalne. Ponadto oznacza to, że może on zobaczyć poufne informacje na ekranie komputera.

Lepszym rozwiązaniem jest ustawienie biurek w taki sposób, aby pracownicy siedzieli bokiem do drzwi. Oznacza to, że można zobaczyć, kiedy ktoś wchodzi, ale nie będzie on również zbytnio rozpraszał uwagi.

Krzesła i biurka w pobliżu drukarek

Nie jest dobrym pomysłem umieszczanie biurek w pobliżu drukarek lub innych bardzo głośnych urządzeń. Jest to bardzo rozpraszające dla pracownika, a ponadto może sprawić, że będzie on odczuwał dyskomfort, ponieważ z dużych urządzeń elektrycznych często wyrzucane jest dodatkowe ciepło.

Jeśli posiadasz centralne drukarki, takie jak duże drukarki laserowe, umieść je w miejscu, które nie znajduje się blisko biurek, lub, jeśli to możliwe, w innym pomieszczeniu.

Wszędzie tam, gdzie odblaski mogą stanowić problem

Przyjrzyj się rozmieszczeniu oświetlenia i sprawdź, czy biurka nie są narażone na bezpośrednie oddziaływanie olśnienia. Gdy sztuczne światło lub blask z okna uderza w ekran, może powodować bóle głowy i zmęczenie oczu, a jednocześnie bardzo utrudniać pracę.

Jeśli nie można zrobić nic innego, jak tylko umieścić biurko w określonym miejscu, można pomóc w całkowitym ograniczeniu odblasków, zapewniając osłony ekranów. Jeżeli jednak blask nadal stanowi problem, to i tak trzeba będzie przenieść biurko.

Biurka stojące zbyt blisko siebie

Może się to wydawać bardzo oczywiste, ale próby upchnięcia w biurze jak największej liczby biurek nie są dobrym rozwiązaniem. Pracownicy mogą czuć się zestresowani, jeśli mają bardzo mało przestrzeni osobistej, a to również nie jest bezpieczne. Im więcej biurek znajduje się w pomieszczeniu, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie będą się o nie obijać i potykać. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Upewnij się, że między biurkami jest dużo miejsca, a przejścia są zawsze czyste i odpowiednie.

Zapewniając umieszczenie mebli biurowych w rozsądnym miejscu, można uniknąć wszelkich problemów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, a także stworzyć projekt biura, który jest zarówno funkcjonalny, jak i wygodny. Oczywiście, trzeba również myśleć o przechowywaniu i w tym przypadku, dlaczego nie pracować w górę, a nie w poprzek? Wykorzystanie przestrzeni ściennej to dobry pomysł, jeśli masz małe biuro, ale nie idź zbyt wysoko ze swoimi półkami lub przeciążeniem.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków