5 Meble biurowe Hacks, aby Twoje biuro na otwartym planie było mniej rozpraszające

Nie da się ukryć, że gdy w jednym biurze przebywa duża liczba osób, to nigdy nie będzie to najcichsza przestrzeń.

Pogawędki między pracownikami, rozmowy telefoniczne, dzwoniące telefony, hałasujące drukarki, wspólne dyskusje i goście wchodzący i wychodzący - to wszystko jest powszechne w zwykłym biurze na planie otwartym. Mając to na uwadze, można by pomyśleć, że biura na planie otwartym są zawsze rozpraszające i dlatego są o wiele mniej produktywnym miejscem pracy.

Niekoniecznie tak jest i może się okazać, że dzięki sprytnemu zaprojektowaniu biura można przezwyciężyć wyzwania i zapewnić, że produktywność pozostanie wysoka, a stres niski.

Z pewnością biura na otwartym planie pomagają zaoszczędzić pieniądze, ponieważ w jednej przestrzeni przebywa kilka osób, co zmniejsza potrzebę ogrzewania i oświetlania kilku mniejszych biur. Rozproszenie uwagi pojawia się jednak niemal automatycznie. Oto kilka hacków meblowych, których możesz użyć, aby pomóc zmniejszyć problemy związane z biurem na otwartym planie.

Używaj ekranów biurowych

Ekrany biurowe mogą być użytecznym narzędziem prywatności dla pracowników w biurach na planie otwartym i mogą pomóc w zmniejszeniu drobnych przykrości, które dzieją się w bliskiej odległości. Na przykład, jeśli masz dwa biurka naprzeciwko siebie, częściowy lub niski ekran biurowy może być użyty do stworzenia małej bariery. Może to wystarczyć do zmniejszenia rozproszenia uwagi, a także niewielkiej ilości hałasu.

Możesz też pomyśleć o space dividers, które są ruchomymi, większymi przegrodami, które mogą pomóc w stworzeniu mniejszych przestrzeni w dużym biurze.

Umieść biurka bokiem

Nie jest dobrym pomysłem ustawianie biurek przodem do drzwi, ponieważ to natychmiast rozprasza uwagę, ale nie jest też dobrym pomysłem, aby pracownicy stali plecami do drzwi, zarówno ze względu na poufność, jak i profesjonalizm. Zamiast tego należy ustawić biurka bokiem do drzwi. Oznacza to, że kiedy ludzie wchodzą do biura, nie będzie to natychmiastowe rozproszenie uwagi, ale pracownicy mogą poradzić sobie z gośćmi, którzy potrzebują pomocy również.

Wykorzystaj kabiny biurowe

Kabiny są dobrym pomysłem na małe sesje współpracy i dla każdego, kto potrzebuje szybkiej przerwy lub miejsca do pracy w ciszy. Kabiny mogą być wystarczająco małe dla jednej osoby lub nieco większe, aby zmieścić w nich około osób. Oceń wielkość swojego biura i ustal, ile kabin możesz pomieścić i jakiej wielkości.

Oddzielne strefy pracy

Możesz zaaranżować swoje biuro na strefy. Oznacza to, że ci, którzy chcą skoncentrować się na cichej pracy mogą siedzieć w strefie cichej, być może korzystając z ekranów biurowych, a może nawet słuchawek redukujących hałas, a ci, którzy potrzebują współpracy lub burzy mózgów mogą korzystać z obszaru współpracy i mówić bez obawy, że kogoś denerwują lub rozpraszają.

Ten rodzaj projektowania biura należy do modelu zwinnego miejsca pracy i jest bardzo użytecznym sposobem na uczynienie otwartego biura bardziej produktywnym.

Rozważ panele akustyczne

Samodzielne lub montowane na ścianie panele akustyczne pomagają pochłaniać biały szum, dzięki czemu biuro staje się cichszym i bardziej produktywnym miejscem pracy. Panele te można łatwo zastosować pomiędzy strefami ciszy a strefami współpracy lub po prostu rozmieścić je wokół siebie, pozwalając im na wychwycenie miejsc, w których hałas może być największy.

Te 5 szybkich i łatwych hacków meblowych pozwala na aranżację biurek i krzeseł biurowych w sposób, który pomaga ograniczyć nadmierny hałas, a także zapewnia produktywność w całym. Biuro będzie miało również wysokiej jakości wygląd, który jest idealny do zaimponowania odwiedzającym Twoją przestrzeń.

Na koniec dnia, nigdy nie będzie całkowicie wyciąć rozpraszania w biurze, które ma kilka osób w nim. Ludzie robią hałas, kiedy pracują całkiem naturalnie, i chociaż nie ma to na celu rozpraszania nikogo, to czasami tak jest. Być może bycie świadomym ilości hałasu, który robisz, gdy pracujesz przy biurku w biurze projektanta pomoże zmniejszyć hałas i rozproszenie uwagi innych, ale aranżacja biura w określony sposób może z pewnością pomóc również.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków