Dziurkacze

Dziurkacze jak się okazuje między sobą również mogą się różnić, ale klasycznie mają one dwa ostrza. Średnica otworów, które mogą tworzyć to standardowo około 5,5 milimetra. Odległość to około 80 milimetrów. Klasycznie chodzi o to, by była kompatybilność z najbardziej typowymi segregatorami, tak by nie było problem z wpinaniem dokumentów. Trzeba jednak zaznaczyć, że cały czas w sprzedaży pojawiają się także segregatory, które mają przygotowane cztery ringi. Jeśli taki produkt chce się wykorzystywać to trzeba się także wyposażyć w specjalny dziurkacz, który będzie w odpowiedni sposób przygotował dziurki w takich dokumentach.

Czasami można próbować dopasować do tego zwykły dziurkacz, ale czasami może to być stosunkowo trudne. Zawsze rozwiązaniem jest stosowanie koszulek. Czasami warto także wybierać dziurkacz, który będzie miał odpowiednio regulowane ostrza. W ten sposób będzie można dopasować przygotowywane dokumenty do takiego segregatora jaki się posiada i bezproblemowe ich wpięcie stanie się rzeczywiście możliwe. Trzeba pamiętać, że im większy model posiadamy tym więcej różnorakich możliwości będzie w stanie dla nas przygotować i będzie można go lepiej wykorzystywać. Urządzenia, które odpowiadają za dziurkowanie dużej ilości kartek często będą wymagały również dużej siły od osoby, która będzie wykorzystywała dziurkacz. Producenci starają się obecnie zmieniać swoje produkty w ten sposób, że dźwignię będzie można wykorzystać wygodnie i nie będzie trzeba używać aż tak dużej siły, by doprowadzić do powstania dziurek w kartce.

To na pewno ważne dla kobiet, które muszą pracować w sekretariacie i cały czas posługiwać się dziurkaczem. Oczywiście swoje istotne znaczenie również ma to jakie ostrza są przygotowane, ponieważ to one decydują o cięciu. Trzeba pamiętać, że także konstrukcja musi być solidna, ponieważ to ona decyduje o pracy dziurkacza. Jest to element wyposażenia biura, dlatego na pewno będzie dobrze, jeśli estetycznie również będzie na pewnym poziomie. Chodzi o to, by mógł wyglądać ładnie i pasować do całego wyposażenia. Zawsze korzystając z dziurkacza musimy pamiętać o tym, że nie wykonuje się dziurek ponownie w takim samym miejscu, jeśli pierwsza próba była nieudana. Często bowiem będą się niszczyć ostrza, dlatego warto stosować specjalne zabezpieczenie dla nich.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków