Dlaczego tryb gotowości jest szkodliwy dla środowiska (i Twoich rachunków)

Ręka do góry, jeśli jesteś winny regularnego pozostawiania monitora komputera lub drukarki biurowej w stanie gotowości? No dalej, nie wstydź się!

Zdziwiłbyś się, jak wiele osób to robi, a w większości biur po zakończeniu pracy w meblach biznesowych migają kontrolki trybu gotowości! Możesz jednak nie zdawać sobie sprawy, że pozostawienie technologii w stanie gotowości może być szkodliwe dla środowiska, ponieważ przyczynia się do zwiększenia emisji dwutlenku węgla. W rezultacie wzrastają również rachunki za energię elektryczną.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego bodźca, by wyłączyć te urządzenia, Powering The Nation, badanie przeprowadzone przez Energy Saving Trust pokazuje, że przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii może zaoszczędzić do 86 funtów rocznie, po prostu wyłączając urządzenia w stanie gotowości. W rzeczywistości urządzenia w stanie gotowości stanowią od 9 do 16% średniego rachunku za energię elektryczną!

Oczywiście, statystyki te dotyczą brytyjskich gospodarstw domowych, ale w biurach sytuacja jest podobna, jeśli nie gorsza!
Częstym pomysłem na bezobsługową recepcję jest pozostawianie telewizorów i innych urządzeń w stanie gotowości, co powoduje szybsze zużycie energii, niż mogłoby się wydawać.

Rozwiązanie? Wyłączaj urządzenia cyfrowe po zakończeniu dnia pracy!
To samo można znaleźć na każdym blogu poświęconym meblom biurowym. Wykonując ten prosty krok, możesz nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale także przyczynić się do ratowania planety.

Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące oszczędzania energii, którymi możesz się podzielić?

Autor

Agnieszka Nowak

Szefowa działu produkcji segregatorów - Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków