Skoroszyt

Plastikowe oraz kartonowe okładki, które mają specjalny mechanizm do wpinania dokumentów to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na to, by szybko porządkować firmowe dokumenty. Jednocześnie nie będzie to wymagało z naszej strony szczególnego zaangażowania. Dzięki nim będzie zaś można dokumenty dobrze zabezpieczyć. Oprócz dziurkacza nie będzie trzeba korzystać z żadnych innych elementów, by dało się takie dokumenty zabezpieczać. Przy skoroszytach zaciskowych może się okazać, że nawet nie będzie trzeba posiadać dziurkacza. Jeśli chodzi o rozwiązania najbardziej popularne to będą nimi skoroszyty przygotowywane z tworzyw sztucznych. Przednia okładka będzie przeźroczysta, dzięki czemu łatwiej będzie się w takich dokumentach odnaleźć. Najczęściej mieści się w skoroszycie około 200 stron dokumentów. Przedziurkowane arkusze nakładać będzie się na wąsy a następnie zostaną dociska się paskiem plastikowym.

Materiał.  Skoroszyty przede wszystkim wykonuje się z PCV oraz polipropylenu. Te budżetowe przygotowywane są także z białego kartonu a także w innych rozwiązaniach z naturalnymi odcieniami. Karton nie zapewnia przeźroczystości, dlatego niekiedy jest raczej traktowany gorzej, ponieważ nie ułatwia pracy, gdy się nie widzi pierwszej strony dokumentów. Gdy chodzi o te plastikowe skoroszyty to propozycje są różne, ale często występują w formie plastikowej. Producenci mają dla nas obecnie wiele różnych propozycji, gdy chodzi o oferowane skoroszyty. Paleta barw będzie pozwalała na stosowanie różnych rozwiązań dla poszczególnych dokumentów i łatwiej będzie się w nich odnaleźć.

Mechanizmy spinające. Poza wąsami tradycyjnymi mamy także inne rozwiązania, które będzie się dało wykorzystywać. W dobrze zgiętych wąsach będzie można stworzyć ringi podobne do segregatorów. W ten sposób będzie można wygodnie przekładać dokumenty w skoroszycie i dzięki temu rzeczywiście dostęp do dokumentów będzie łatwiejszy. Rozwiązanie takie będzie stosowane w wielu różnych skoroszytach. Można w niektórych sprzętach wpiąć nawet około 500 stron dokumentów. Jednak w przypadku takiego rozwiązania trzeba doprowadzić do przedziurkowania dokumentów, które będą wpinane. Kiedy należy wpiąć arkusze, które nie mogą być przedziurawione można się zdecydować na nieco inne rozwiązania. Skoroszyty z klipsem zaciskowym W niektórych propozycjach mamy specjalny zaciskowy klips na grzbiecie, który po nasunięciu będzie spinał kartki. Większość rozwiązań pozwoli na wpięcie do 30 kartek. Kiedy wymagania są większe będzie można szukać innego większego rozwiązania. Czasami sprawdzi się także specjalna zaciskowa listwa, która znajduje się na całej długości takiego skoroszytu.

Autor

Olga Dąbek

Pracownik biurowy, Szczecin. Wie jak ważną rolę odgrywają akcesoria biurowe i jak ułatwiają codzienną pracę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków