Jak radzić sobie z chorobą zwyrodnieniową stawów w miejscu pracy

Osoby cierpiące na artretyzm w jakimkolwiek stopniu wiedzą, że jest to bolesne i przykre schorzenie, które w przypadku zaostrzenia może bardzo utrudnić pracę przy biurku.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest sprawą bardzo indywidualną, a stopień nasilenia dolegliwości, na które cierpi jedna osoba, będzie bardzo różny w porównaniu z innymi. Tylko Ty znasz swoje ograniczenia, ale ważne jest, abyś ich nie przekraczał. Jak więc radzić sobie w pracy z chorobą zwyrodnieniową stawów?

Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera bardzo przydatne informacje na temat radzenia sobie z zapaleniem stawów w ogóle, ale także w miejscu pracy.

Źródło: www.cdc.gov/arthritis/communications/infographics/

Oprócz tych środków samopomocy, porozmawiaj ze swoim przełożonym i upewnij się, że masz odpowiednie meble biurowe dostosowane do swoich potrzeb. Być może warto pomyśleć o ergonomicznym krześle, może podnóżku lub podpórce pod nadgarstki. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, porusz ten temat i przedyskutuj go, aby ułatwić sobie życie zawodowe. Pamiętaj, że Twój pracodawca chce, abyś był zdrowy, ponieważ dzięki temu będziesz mógł lepiej wykonywać swoją pracę.

Czy pracujesz obecnie z chorobą zwyrodnieniową stawów? Jeśli tak, czy masz jakieś wskazówki, jak radzić sobie z tym problemem w środowisku biurowym?

Autor

Jacek Hudkowski

Projektant nowych rozwiązań zapięć do segregatorów - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków