Kluczowe pytania, które należy zadać przed zakupem mebli biurowych

Zakup nowych biurek biurowych i innych rodzajów mebli biurowych może wydawać się łatwym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to o wiele bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać.

Po pierwsze, wydajesz pieniądze, a to oznacza, że musisz mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze meble biurowe za swoje pieniądze. Musisz także upewnić się, że dokonujesz rozsądnych wyborów, a nie idziesz drogą mody, która nie wytrzyma próby czasu.

Pomimo tych drobnych pułapek, patrząc na fajne pomysły mebli biurowych i zmieniając swoje biuro wokół, zastępując stare meble, a może meblując nowy, jest zabawą i ekscytującym przedsięwzięciem, a jeśli zaangażujesz swoich pracowników w cały proces, możesz mieć pewność, że kupujesz odpowiednie rodzaje mebli dla ich konkretnych potrzeb. Pamiętaj, że to właśnie Twoi pracownicy będą spędzać większość czasu w biurze, więc ich opinie liczą się bardziej niż czyjekolwiek inne!

Jakie pytania należy zadać w pierwszej kolejności?

To naprawdę zależy od rodzaju kupowanych mebli. Na przykład, jeśli kupujesz nowe krzesła biurowe, zadaj sobie pytanie, ile ich potrzebujesz, do czego będziesz ich używać, czy musisz wybrać ergonomiczne krzesła, a także sprawdź, na ile chcesz, aby były one wymienne. Na przykład, jeśli korzystasz z systemu hot desking, musisz mieć możliwość łatwej regulacji krzeseł w zależności od osoby. W takim przypadku dobrym pomysłem są opcje ergonomiczne.

Jeśli rozważasz zakup nowego biurka, musisz przede wszystkim pomyśleć o przestrzeni i rozmieszczeniu. Standardowe, prostokątne biurka są bardziej elastyczne, ponieważ można je ustawiać wzdłuż ścian, pod oknami i przesuwać względem siebie. Mimo to biurka w kształcie łuku są bardzo popularnym wyborem, choć zajmują mało miejsca. A co powiesz na biurka szklane? Są idealne, aby zrobić jak najlepsze wrażenie, ale należy zastanowić się nad budżetem i tym, na co realistycznie można sobie pozwolić.

W tym wszystkim należy również pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie. Jeśli upchniesz zbyt wiele mebli na niewielkiej przestrzeni, stworzysz środowisko pracy, w którym nie będzie się przyjemnie spędzać czas, a być może także spowodujesz zagrożenie w postaci potknięcia się lub upadku. Na przykład, nie jest dobrym pomysłem umieszczanie dużych magazynów biurowych w pobliżu drzwi, ponieważ ktoś może mieć otwarte drzwi szafki w poszukiwaniu czegoś, a ktoś inny przechodzi przez główne drzwi biura, wpadając na nie. Ważne jest, aby myśleć nieszablonowo i zrozumieć, jakie rodzaje mebli są najlepsze dla danej przestrzeni.

Podsumujmy więc. Gdy zastanawiasz się nad zakupem nowych mebli biurowych, jakie pytania musisz sobie zadać?

- Ile miejsca realnie masz do dyspozycji?
- Czy meble mają być dostosowane do potrzeb klienta, np. regulowane?
- Czy meble mają być regularnie przestawiane? W takim przypadku meble modułowe mogą być dobrym rozwiązaniem.
- Czy chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na odwiedzających? Jeśli tak, wybierz stylowe opcje, które wywołują efekt "wow".
- Czy rozważyłbyś meble używane, gdyby to obniżyło koszty?
- Co zrobisz ze swoimi starymi meblami?
Zbadanie możliwości i nie spieszenie się z podjęciem decyzji zapewni podjęcie właściwej decyzji, zamiast podejmowania jej pochopnie. W takim przypadku może się okazać, że kupisz meble, które nie są tym, czego potrzebujesz, a bardziej tym, czego chcesz w danej chwili. Pamiętaj, że meble biurowe to inwestycja i aby była ona dobra, musisz zbadać opcje, myśleć nieszablonowo, zapytać o zdanie swoich pracowników i rozejrzeć się za najlepszymi ofertami.

W Calibre Office Furniture mamy dla Ciebie kilka fantastycznych i innowacyjnych mebli do wyboru. Aby uzyskać pomoc i poradę, zadzwoń do naszego zespołu sprzedaży pod numer 0800 0125 654 lub wyślij e-mail [email protected].

Autor

Agnieszka Nowak

Szefowa działu produkcji segregatorów - Poznań.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 505-693-456

E-mail: kontakt@pozyczajrozsadnie.pl

ul. Dąbrowska 35 ,
32-569 Kraków